SMOVM v roce 2020

Aktuálně má naše sdružení 85 členů z řad obcí Zlínského kraje.

V letošním roce Sdružení měst a obcí Východní Moravy úspěšně zrealizovalo několik projektů. Jedním je např. projekt zaměřený na zavádění inovativních prvků ve veřejné správě na www.smart-obec.eu . Pokud by Vás některá řešení zaujala, rádi Vám pomůžeme s realizací ve vaší obci či městě.

Dalšími úspěšnými projekty jsou akce z Operačního programu životní prostředí na téma řešení odpadového hospodářství spojených s nákupy kompostérů či nádob na tříděný odpad. Těmito společnými projekty šetříme obcím administrativní úkony spojené s čerpáním dotace. Zapojené obce tak dostanou požadované vybavení a nemusí se starat o vyřizování dotace a všeho co s tím souvisí. Z vybraných cca 60 tis. Kč na příspěvcích, tak naše sdružení v posledním roce zrealizovalo projekty s celkovým přínosem 15 milionů korun.

Důležitým partnerem v oblasti dotačního poradenství je Regionální rozvojová agentura Východní Moravy, kterou naše sdružení spolu s dalšími subjekty zřídilo a jejímž cílem je právě podpora regionálního rozvoje a rozvojových projektů v regionu Východní Moravy. Aktuální informace o dotačních možnostech dostáváte od pracovníků agentury pravidelně do svých emailových schránek a stručný přehled zasíláme také přílohou tohoto dopisu.

Co dále nabízí SMOVM svým členům:
- výhodné telefonování se společností T-mobile (neomezený hlasový tarif za 180 Kč/měs)
- možnost zapojit se do společných projektů
- 10% slevu na služby poskytované Regionální rozvojovou agenturou
- bezplatná zápůjčka elektrokol pro vyzkoušení na obecním úřadě,

Budeme rádi pokud se zapojíte. V  případě jakýchkoli nápadů na další společné aktivity či zájmu o aktivní spolupráci se na mě neváhejte kdykoliv obrátit na tel. 737565954, či e-mail prudil@rravm.cz
Bilé Karpaty
TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY